W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek – NMP Bolesną, we wtorek – św. Korneliusza i Cypriana, w czwartek – św. Stanisława Kostkę, w sobotę św. męczenników koreańskich.
W czwartek (III miesiąca) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Krew Chrystusa ma zbawczą moc. Warto obmywać w niej nasze rodziny, parafię, Ojczyznę i świat. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Spotkanie „Małego Apostoła” w sobotę o godz. 9:30 w salce.
Wraz z OSP zapraszamy w sobotę na Mszę świętą o godz. 14:00 w intencji Strażaków i ich rodzin, a po niej na poświęcenie nowego wozu strażackiego.
Rozpoczynamy przygotowania do I komunii świętej. Zapraszamy dzieci z klas III, wraz z rodzicami, na Mszę świętą w niedzielę (21 września) o godz. 16:00.
Różaniec za tydzień prowadzi Róża św. Maksymiliana Marii Kolbego (zelatorka: Małgorzata Bednarczyk).
Na spotkaniu rady parafialnej ustaliliśmy, że będziemy kontynuować jej funkcjonowanie, zgodnie ze sprawdzonym już sposobem.
Konta rady parafialnej na kostkę brukową i odnowienie ławek są aktualne, tak samo składka zbierana w III niedzielę miesiąca na potrzeby inwestycji w parafii.
Postanowiliśmy, że składka w III niedzielę miesiąca, będzie przeznaczona na przygotowanie i wykonanie nowej kaplicy adoracji, przy wejściu do kościoła.
Podczas zebrania z radą parafialną zgłoszono problem przeciekających okien. W zawiązku z tym wskazana jest termomodernizacja okien witrażowych (zrobienie dodatkowego szklenia, bez naruszenia witraży).
Dziękujemy rodzicom za troskę o religijne i moralne wychowywanie dzieci.
Czy mam zaufanie do nauczania Kościoła? W czasach totalitaryzmu, w czasach zaborów to wiara w rodzinie dała siłę, aby naród przetrwał. Komu bardziej ufam: lewicowym współczesnym mediom czy nauczaniu Kościoła w kwestiach wiary i moralności. Czy prawdziwe szczęście to życie w zgodzie z Bożymi przykazaniami: nie zabijaj, nie cudzołóż… czy też przyzwolenie na aborcję czy wyuzdanie ideologii LGBT.
Czy mam zaufanie do tego, co mówi w swoim nauczaniu Konferencja Episkopatu Polski?
Troska o rodzinę, w tym o właściwą edukację? Tak! Właśnie temu służył przedmiot zlikwidowany przez obecnie rządzących: WDŻ – „wychowanie do życia w rodzinie”. Gdyby była prawdziwa trosko o rodzinę jako związek mężczyzny i kobiety: tatę, mamę i dzieci, przedmiot by pozostał.
Kościół nie kłamie, nie manipuluje, nie karmi się fake newsami. Ostrzega i poleca nie posyłać dzieci na tzw. „edukację zdrowotną”. Jest to myślenie dalekowzroczne, w oparciu o Boże przykazania, katolicką naukę społeczną oraz smutne doświadczenie z zachodu.
Warto zaufać nauczaniu Kościoła, warto żyć w zgodzie z przykazaniami. Warto korzystać z katolickich mediów i prasy.
Prasa katolicka w zakrystii. Intencje Mszy świętych: