Matki w modlitwie

Wspólnota Matki w Modlitwie została założona w 1995 roku w Anglii po tym, gdy dwie kobiety Veronica Wiliams i jej bratowa Sandra poczuły, że wolą Bożą jest, aby modliły się za swoje dzieci w szczególny sposób. Na modlitwie rozeznały, że życzeniem Jezusa jest, aby wszystkie matki powierzały swoje dzieci Jego opiece, by zdjąć ból z matek, a na ich dzieci zesłać błogosławieństwo.

Obecnie Wspólnota działa w ponad 120 krajach świata. Gromadzi kobiety – nie tylko matki biologiczne, ale wszystkie kobiety, które mają serce matki i chcą modlić się za dzieci – dzieci własne, wnuki, dzieci chrzestne oraz dzieci duchowo adoptowane.

Grupy składają się z zwykle z kilku kobiet, które spotykają się raz w tygodniu w domach lub kościołach. Podczas spotkania matki modlą się do Ducha Świętego o prowadzenie spotkania, o ochronę przed złem, o przebaczenie, jedność serc i ducha, powierzają swoje dzieci Jezusowi. Na koniec spotkania modlą się za ojców dzieci. W grupach obowiązuje zasada poufności i nieudzielania rad.

W naszej Parafii spotykamy się na wspólnej modlitwie od 13 lat. Mamy dwie stałe grupy. Jedna grupa modli się w domu w poniedziałki a druga we wtorki. Raz w miesiącu, w I poniedziałek miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej modlimy się wspólnie przed Najświętszym Sakramentem w naszym Kościele. Na to spotkanie serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety, które z różnych przyczyn nie decydują się dołączyć do stałej grupy a chcą oddawać Jezusowi swoje dzieci.

Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy. My już wiemy jak bardzo warto… Jak wiele łask spływa na nasze rodziny i o ile lżej w tym trudnym świecie być matką, cieszyć się i być wdzięczną Bogu za łaskę rodzicielstwa.

Chętnie udzielimy wszelkich informacji:

Emilia 604 178 549

Barbara 501 592 028

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w I poniedziałek miesiąca. Msza święta o godz. 18.00, po niej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Parafia św. Sebastiana w Skomielnej Białej.

 

Przewijanie do góry